Dane kontaktowe: e-mail: info@orgbud.pl Tel / fax: (61) 864-25-91 do 95

Kategorie

Zapisz się do Newlettera

Kryterium kosztowe oceny ofert

mgr inż. Renata Niemczyk

Wprowadzenie

 W lipcu 2018r. ukazało się Rozporządzenie Ministra Inwestycji i Rozwoju w sprawie metody kalkulacji kosztów cyklu życia budynków oraz sposobu przedstawiania informacji o tych kosztach, wydane na podstawie art.91 ust.7c ustawy z dnia 29 stycznia 2004 – Prawo zamówień publicznych (Dz.U z 2017r. poz. 1579 i 2018).

Na wydanie tego rozporządzenia Minister właściwy do spraw budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa miał aż dwa lata. Przez ten okres większość regulacji wprowadzonych w 2016r. artykułem 91 ustawy Prawo zamówień publicznych nie miało zastosowania z powodu braku szczegółowych wytycznych. Chodzi przede wszystkim o możliwość zastosowania przy wyborze najkorzystniejszej oferty kryterium kosztowego kalkulowanego w oparciu o cykl życia obiektu.  

Dodane: 19 października 2018

Zaliczka w zamówieniach publicznych na roboty budowlane

Zaliczka w zamówieniach publicznych na roboty budowlane  – czy jest dozwolona czy nie?  Ustawa Prawo zamówień publicznych jak najbardziej dopuszcza możliwość uiszczania zaliczki przez zamawiającego na poczet zapłaty umówionego, należnego wykonawcy wynagrodzenia za wykonanie świadczenia (art. 143a, ust.1 pkt 2; art.151a Pzp). Dlaczego w takim razie tak niewielu zamawiających jest gotowych zastosować tą formułę?

Dodane: 31 sierpnia 2018

Ceny robót do kosztorysowania – nowy kwartał już w sprzedaży

Właśnie ukazał się nowy kwartał wydawnictw do kosztorysowania, zarówno w formie książkowej jak i na płytach CD do popularnych programów kosztorysowych dostępnych na rynku – KOBRA, NORMA, ZUZIA, SYKAL, RODOS…

Ceny robót do kosztorysowania w wersji książkowej

oraz ceny robót do kosztorysowania na płytach CD zawierają szereg cen robót z branż:

Dodane: 11 czerwca 2018

Roboty związane z odwodnieniem i umocnieniem wykopów – pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi

PYTANIE

Zamawiający zwrócił się do firmy ORGBUD-SERWIS Sp. z o.o. o zajęcie stanowi­ska w sprawie robót związanych z odwod­nieniem i umocnieniem wykopów, które wystąpiły przy budowie kanalizacji desz­czowej.

Konkretne pytanie brzmi: czy Wyko­nawcy należy się wynagrodzenie za od­wodnienie i umocnienie wykopu jeżeli ro­boty te wynikały z projektu budowlanego, wykonawczego i ze specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót a przed­miar robót nie przewidywał tych pozycji?

Dodane: 20 kwietnia 2018