Dane kontaktowe: e-mail: info@orgbud.pl Tel / fax: (61) 864-25-91 do 95

ICRI – ceny robót instalacyjnych inwestycyjnych

 

Zestaw informuje o średnich krajowych cenach wykonania przez przedsiębiorstwa prywatne i państwowe najczęściej spotykanych robót instalacyjnych z zakresu budownictwa ogólnego oraz o strukturze tych cen.

Zestaw podzielony jest na rozdziały obejmujące jednorodne rodzaje elementów i robót, analogicznie jak w Katalogach Nakładów Rzeczowych – KNR 2-15, 2-16 i 2-17.

W części końcowej poszczególnych rozdziałów zamieszczono roboty spoza przedmiotowego zakresu KNR, oznaczone symbolem „Z”. Zostały one wycenione z pomocą ogólnie dostępnych, nowo opracowywanych katalogów norm uzupełniających obligatoryjną bazę normatywną i zaprezentowane w odpowiednim ujęciu przedmiotowym.

Informacje kosztowo-cenowe zawarte w zestawie, odzwierciedlają z dużym przybliżeniem faktyczny układ kosztów i cen na rynku budowlanym. Opierają się one na badaniu reprezentacyjnym obejmującym losową próbę wielu przedsiębiorstw wykonujących roboty instalacyjne, przesiębiorstw sprzętowo-transportowych i jednostek obrotu towarowego. Zamieszczone w zestawie wartości mają charakter średnich. Przejawiać się to niekiedy może w nielogicznym z pozoru, wzajemnym stosunku pewnych pozycji cenowych. Ten rzekomy brak logiki wynika ze zróżnicowanych warunków pozyskiwania środków produkcji oraz znacznej zmienności cen.

Z powodu zaniechania wykonawstwa robót z rur żeliwnych wodociągowych w technologii połączeń sztywnych (z uszczelnieniem ołowiem lub folią aluminiową), których produkcji zaprzestano, ww. roboty wycofano z niniejszego zestawu.

 

119total visits,3visits today