Dane kontaktowe: e-mail: info@orgbud.pl Tel / fax: (61) 864-25-91 do 95

ICRRI – ceny robót remontowych instalacyjnych

Zestaw informuje o średnich krajowych cenach wykonania przez zakłady rzemieślnicze najczęściej spotykanych robót remontowych budowlanych z zakresu budownictwa ogólnego, oraz o strukturze tych cen.

Zestaw podzielony jest na rozdziały obejmujące jednorodne rodzaje elementów i robót, analogicznie jak w Katalogu Nakładów Rzeczowych – KNR nr 4-02.

Informacje kosztowo-cenowe zawarte w zestawie, odzwierciedlają z dużym przybliżeniem faktyczny układ kosztów i cen na rynku budowlanym.

Opierają się one na badaniu reprezentacyjnym, obejmującym losową próbę wielu zakładów rzemieślniczych, przedsiębiorstw sprzętowo-transportowych i jednostek obrotu towarowego. Zamieszczone w zestawie wartości mają charakter średnich. Przejawiać się to niekiedy może w nielogicznym z pozoru, wzajemnym stosunku pewnych pozycji cenowych. Jest to jednak odbicie rzeczywistości, a rzekomy brak logiki wynika ze zróżnicowanych warunków pozyskiwania środków produkcji przez wykonawców oraz znacznej zmienności cen.

Z powodu zaniechania wykonawstwa robót z rur żeliwnych wodociągowych w technologii połączeń sztywnych (z uszczelnieniem ołowiem lub folią aluminiową), których produkcji zaprzestano, ww. roboty wycofano z niniejszego zestawu.

 

79total visits,1visits today