Dane kontaktowe: e-mail: info@orgbud.pl Tel / fax: (61) 864-25-91 do 95

ICRS – ceny robót sieci wod-kan, gaz, co inwestycyjnych

Zestaw informuje o średnich krajowych cenach wykonania przez przedsiębiorstwa najczęściej spotykanych robót z zakresu sieci zewnętrznych wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych i centralnego ogrzewania oraz o strukturze tych cen.

Zestaw podzielony jest na rozdziały obejmujące jednorodne rodzaje elementów i robót, analogicznie jak w Katalogach Nakładów Rzeczowych – KNR.

Informacje kosztowo-cenowe zawarte w zestawie, odzwierciedlają z dużym przybliżeniem faktyczny układ kosztów i cen na rynku budowlanym. Opierają się one na badaniu reprezentacyjnym obejmującym losową próbę wielu przedsiębiorstw wykonujących roboty instalacyjne, przesiębiorstw sprzętowo-transportowych i jednostek obrotu towarowego. Zamieszczone w zestawie wartości mają charakter średnich. Przejawiać się to niekiedy może w nielogicznym z pozoru, wzajemnym stosunku pewnych pozycji cenowych (np. średnia cena za wykonanie 1 m określonego rurociągu z rur o danej średnicy może okazać się wyższa od ceny takiego rurociągu z rur o większej średnicy). Ten rzekomy brak logiki wynika ze zróżnicowanych warunków pozyskiwania środków produkcji oraz znacznej zmienności cen.

Z powodu zaniechania wykonawstwa robót z rur żeliwnych wodociągowych w technologii połączeń sztywnych (z uszczelnieniem ołowiem lub folią aluminiową), których produkcji zaprzestano, ww. roboty wycofano z niniejszego zestawu.

 

108total visits,3visits today