Dane kontaktowe: e-mail: info@orgbud.pl Tel / fax: (61) 864-25-91 do 95

ICRW – ceny robót wyburzeniowych i rozbiórkowych

Zestaw informuje o średnich krajowych cenach wykonania przez przedsiębiorstwa prywatne i państwowe najczęściej spotykanych robót wyburzeniowych i rozbiórkowych z zakresu budownictwa ogólnego oraz o strukturze tych cen.

Zestaw podzielony jest na rozdziały obejmujące rodzaje elementów i robót, analogicznie jak w Katalogach Nakładów Rzeczowych – KNR nr 4-04, 2-05, 2-25. W części końcowej poszczególnych rozdziałów zamieszczono roboty spoza przedmiotowego zakresu KNR, oznaczone symbolem „Z”.

Zostały one wycenione z pomocą ogólnie dostępnych, nowo opracowywanych katalogów norm uzupełniających obligatoryjną bazę normatywną i zaprezentowane w odpowiednim ujęciu przedmiotowym.

Informacje kosztowo-cenowe zawarte w zestawie, odzwierciedlają z dużym przybliżeniem faktyczny układ kosztów i cen na rynku budowlanym. Opierają się one na badaniu reprezentacyjnym obejmującym losową próbę wielu przedsiębiorstw wykonujących roboty wyburzeniowe i rozbiórkowe, przedsiębiorstw sprzętowo-transportowych i jednostek obrotu towarowego. Zamieszczone w zestawie wartości mają charakter średnich. Przejawiać się to niekiedy może w nielogicznym z pozoru, wzajemnym stosunku pewnych pozycji cenowych. Ten rzekomy brak logiki wynika ze zróżnicowanych warunków pozyskiwania środków produkcji oraz znacznej zmienności cen.

 

266total visits,1visits today