Zmiana umów o roboty budowlane zawartych przed wejściem w życie nowej ustawy PZP z 11 września 2019 r.
Zmiana umów o roboty budowlane

zawartych przed wejściem w życie nowej ustawy PZP z 11 września 2019 r.

Proces budowlany jest procesem długofalowym i kapitałochłonnym, stąd też zawierane umowy na wykonanie robót budowlanych powinny zawierać klauzule umożliwiające, w zależności od zaistniałej sytuacji, zmianę umowy, w tym wysokości wynagrodzenia (...)

(...) w jakiej sytuacji są strony procesu inwestycyjnego, które zawarły umowę na roboty budowlane pod rządami nieobowiązującej już ustawy Pzp z 2004 r., roboty budowlane nie zostały zakończone lecz nadal trwają, a z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa od wiosny 2021 r. odnotowuje się drastyczne wzrosty cen w budownictwie, jak również brak dostępności wielu materiałów budowlanych i zatory w realizacji zamówień materiałowych.

Czytaj cały artykuł →
Kursy kosztorysowania robót budowlanych
Kursy kosztorysowania robót budowlanych
Zapraszamy do udziału w komputerowym kursie kosztorysowania robót budowlanych w opcji stacjonarnej oraz OnLine, a także w marcu na podstawowy kurs kosztorysowania robót budowlanych w opcji stacjonarnej
Kliknij tutaj

Przypominamy o możliwości zakupu Abonamentu baz cenowych do kosztorysowania na 2022 rok.

Napisz do nas i sprawdź jakie rabaty możesz uzyskać

Abonament wydawnictw książkowych oraz na płytach CD
złóż zamówienie →
Zapraszamy do naszej księgarni internetowej, w której można nabyć, oprócz powyższych cenników materiałów budowlanych do kosztorysowania, także inne wydawnictwa ściśle związane  z kosztorysowaniem - Ceny robót, asortymentów i obiektów do kosztorysowania, Katalogi Nakładów Rzeczowych, Książki Obiektu Budowlanego, Dzienniki Budowy, Książki Obmiarów oraz pozostałe wydawnictwa z branży budowlanej.
Rezygnuję z newslettera    |    Zobacz wiadomość w przeglądarce

Nadawcą tego listu jest
ORGBUD-SERWIS Sp. z o.o.
ul. Stablewskiego 43
60-916 Poznań

www.orgbud.pl
tel./fax (61) 864-25-91 do 95

Otrzymałeś tego e-maila ponieważ wyraziłeś zgodę na otrzymywanie bezpłatnych informacji z zakresu kosztorysowania robót budowlanych. Ten adres e-mail nie był, nie jest i nie będzie udostępniany innym firmom.