Dane kontaktowe: e-mail: info@orgbud.pl Tel / fax: 61 864-25-91 do 95

Kategorie

INFOCENBUD – Abonament baz cenowych do kosztorysowania na 2024 rok

Serwis Informacji Cenowych Budownictwa

W ramach rocznego abonamentu (Infocenbud) rekomendujemy Państwu dostęp do platformy e-orgbud w której znajdziecie Państwo nowe funkcje ułatwiające przeglądanie informatorów cenowych.

(Sprawdź różne warianty oferty abonamentu na 2024 rok)

Dotychczasową zawartość platformy rozszerzono o format PDF z opcją pobrania pliku oraz przeglądania go OnLine.
Pozwoli to użytkownikom na szybszy dostęp do wydawnictw – bez konieczności oczekiwania na informatory przesyłane pocztą.

Infocenbud internetowa baza cen do kosztorysowania

Dodane: 21 września 2023

Informacje cenowe RMS oraz ceny robót – 3 kwartał 2023 – w sprzedaży

Pragniemy poinformować, że w sprzedaży dostępne są już informacje cenowe ICCP (RMS) w wersji PDF, książkowej, na płycie CD oraz do pobrania (również do popularnych programów kosztorysowych – NORMA, ZUZIA, WINBUD, RODOS, SEKO) na 3 kwartał 2023 roku a także Biuletyn Cenowy Budownictwa (BCB) zawierający stawki i narzuty kosztorysowe.

Dodane: 4 września 2023

Metody obliczania wzrostu wynagrodzenia za roboty budowlane

Wprowadzenie

Ostatnie dwa lata to okres dynamicznych wzrostów cen w budownictwie i nieustające zmagania stron procesu inwestycyjnego w sprawie zmiany wynagrodzeń ryczałtowych za wykonanie robót budowlanych. Spory na tym tle obserwuje się zarówno przy finansowaniu inwestycji ze środków publicznych, jak i prywatnych. Z tą jednak różnicą, że rząd i instytucje rządowe umożliwiły zamawiającym i wykonawcom realizującym kontrakty w obszarze zamówień publicznych, podjęcie działań o pozasądowe podwyższenie wynagrodzeń w sposób adekwatny do zmian cen zachodzących na rynku.

Dodane: 7 lipca 2023

Przepisy dotyczące waloryzacji wynagrodzenia

1. WPROWADZENIE

Od blisko dwóch lat budowlańcy zmagają się z gwałtownymi wzrostami cen robót budowlanych spowodowanych utrzymującą się pandemią koronawirusa, kryzysem energetycznym oraz działaniami zbrojnymi na Ukrainie.

Wykonawcy obawiają się utracenia płynności finansowej na skutek rosnących coraz to bardziej  cen na surowce i materiały budowlane, stawek za energię oraz paliwo, kosztów pracowniczych co razem wpływa, w warunkach postępującej inflacji na potencjalną możliwość upadłości przedsiębiorstw. Z kolei inwestorzy i zamawiający obawiają się przerwania procesów inwestycyjnych i zejścia wykonawców z budów, co zawsze generuje koszty związane z koniecznością zabezpieczenia nie dokończonych inwestycji, szukania nowych realizatorów przedsięwzięć budowlanych i  koniecznością wprowadzania nowych partnerów w niedokończone zadania.

Dodane: 19 kwietnia 2023