Dane kontaktowe: e-mail: info@orgbud.pl Tel / fax: 61 864-25-91 do 95

Pałac w Napachaniu


Ulga na zabytki – sprawdźDo sprzedaży:

pałac o powierzchni 1 340 m2 wraz z parkiem o łącznej powierzchni 7,2 ha z możliwością zabudowy.

Cena: dla zainteresowanych – zapraszamy do kontaktu


Informacje o możliwej zabudowie:

Zespół pałacowo-parkowy składa się z dwóch działek. Jedna z nich jest niezadrzewiona i uzyskaliśmy informację, że będzie można na niej postawić budynki wspomagające przyszłą, ewentualną działalność pałacu, pod warunkiem nawiązania stylem architektonicznym do pałacu. Druga działka, na której posadowiony jest pałac, jest zadrzewiona.


Opis Pałacu w Napachaniu

W pobliżu Poznania, w miejscowości Napachanie położony jest, w otoczeniu rozległego 7,5 ha parku ze starodrzewiem, przepiękny neorenesansowy pałac. Ciekawa bryła pałacu, z szeregiem wyszukanych detali architektonicznych pretendują budynek do najlepszych osiągnięć stylu północno-europejskiego zwanego pod koniec XIX w. ?Queen Anne Revival?.


Historia Pałacu w Napachaniu

W roku 1417 właścicielem ziem na których rozciąga się dzisiejszy zespół pałacowo-parkowy był Wincenty Napachanie. Od tego nazwiska, jak informują kroniki z końca XIV wieku, pochodzi nazwa wsi Napachanie. Od XVI w. Napachanie należało kolejno do znamienitych rodów Przecławskich, Miastkowskich, Białobłockich herbu Ogończyk, Moszczyńskich herbu Nałęcz.

Pałac, jak na standardy ówczesnych czasów był zaprojektowany w sposób nowoczesny, z wszelkimi możliwymi udogodnieniami dla mieszkańców. Winda pomiędzy kondygnacjami do podawania posiłków, żaluzje okienne wbudowane w ściany, pomieszczenia chłodnie, znajdujące się w części podziemnej obiektu – to przykłady prekursorskich rozwiązań.


Dane ewidencyjne Pałacu w Napachaniu

Zespół pałacowo-parkowy położony jest w Napachaniu, w gminie Rokietnica , ok. 16 km na północny – zachód od Poznania, w sąsiedztwie niewielkich lasów, w pobliżu skrzyżowania głównej, zmodernizowanej w 2012r. trasy Poznań – Szamotuły z lokalną drogą Rokietnica – Tarnowo Podgórne. Plany zagospodarowania gminy przewidują w odległości ok. 1,5 km od nieruchomości, budowę obwodnicy Poznania, co będzie sprzyjać w przyszłości połączeniu komunikacyjnemu.